7 Ekim 2009 Çarşamba

Atkımın Son DurumuBüyük bir zevkle ve hızla ördüğüm atkımda artık sonlara ulaştım.Daha önce anlattığım gibi yapmadım biraz değişti ama bu hali çok içime siniyor.Resimlerde 1 metreden az görünse de şuan 1,2 metre kadar oldu.İnternetten araştırdığım kadarıyla erkek atkısının standartı 1,8 metreymiş.Çalışmalarım hızla devam ediyor :)
Atkım hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse 40 ilmekle başladım.
İki yanına birer tane başlangıç ilmeği bıraktım.
2 düz 2 ters lastik yapıp 10 sıra ördükten sonra
1 başlangıç ilmeği 2 ters 2 düz 6 ters 2 düz 2 ters 2 düz 6 ters 2 düz 2 ters 2 düz 6 ters 2 düz 2 ters 2 düz 2 ters ve 1 başlangıç ilmeğini örerek modelimi koydum ve bundan sonraki sıralarda örneği takip ettim.
Bu şekilde 14 sıra örüp saç örgülerini koydum.Saç örgülerini 6 ters ilmeği 3 lü saç örgü yaparak oluşturdum.Ve bu şekilde devam ediyorum.Atkıyı bitirirken de 10 sıra 2 ters 2 düz lastik örerek tamamlamayı planlıyorum (az kaldı zaten )

Saç örgünün nasıl yapılacağını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.Not:Yukarıdaki linkte 4 lü saç örgü anlatılıyor sizin yapacağınız tek şey onun 3 ilmeklisini yapmak...
4 yorum:

 1. Canım nice senelere demek istedim ama yoruma kapalı üstteki yazın buradan kutlarım

  YanıtlaSil
 2. Yorum konusuyla ilgileneyim.Uyardığın için teşekkürler.Bu arada yazı o kadar gecikmeli ki nerdeyse yeni yaşıma giriyorum :)
  Doğum günümü kutladığın için de teşekkürler :)
  Bugün sana ne kadar teşekkür ettim yaa :)

  YanıtlaSil
 3. mrb atkıyı örcem ama 40 ilmek çok az oldu çok küçük duruyo. eni kaç cm acaba

  YanıtlaSil
 4. Merhaba
  Atkının eni bir karış kadar olmalı.Eğer 40 ilmek bundan azsa ipin ince demektir ve ilmeği arttırırsan modeli de ona göre ayarlaman gerekir. Yani ya modeli düzenleyeceksin ya da ipini değiştireceksin.

  YanıtlaSil